bos beles isler

x + y = düttt

12 Ekim 2010 Salı

ayla t.'nin akıbeti

sizin için araştırdık,bulduk,buluşturduk sevgili okurcan.görüldüğü üzere minik ayla t. , keloğlan sakızlarının fantezi kurbanı olup,feci gazlara gelerek itfaiye haftasını kendi imkanları ölçüsünde verilen yönergeye bağlı kalarak kutlamaya çalışmıştır.gazeteye haber edilişinden sonra kimse onun 7 yaşında minnak bir yavru olduğunu göz önünde bulundurmamış; ana babalar çocuklarıyla iletişim kurmasını engellemiş,babasından kızılcık zopasıyla dayak yemiş,bir daha sakızın s'sini ağzına sürmesine izin verilmemiştir.

ayla t. ilkokul sıralarında tüm keloğlan kitaplarını hatmetmiş,kinine kin ekleyerek yıllarını geçirmiştir.nerde bir kel görse kafasına bir şaplak atıp kaçmıştır.evindeki en değerli hazinesi keloğlanın alnını ortalayan dart olan ayla t. üniversiteden mezun olur olmaz intikam çanlarını çalmaya başlamıştır.

keloğlan sakızlarına yaptığı iş başvurusu kabul edilen ayla,başladığı tarihten kısa bir süre sonra iş ortamında çalışkanlığı ile nam salmış,üst düzey yöneticilerin ve tüm çalışma arkadaşlarının takdirini,sevgisini ve güvenini kazanmıştır.3. yılının sonunda artık sabrettiği zamanların karşılığını almak için yıllarca planladığı,hayalini kurduğu şeyleri tek tek hayata geçirmeye başlamıştır.

önce bu olayı gerçekleştirdiği tarihten itibaren kendisini beslenme ortamlarına meze eden dombili ilkokul arkadaşlarının adreslerini tespit etmiş,kaç adeti evli,mutlu,çocuklu belirlemiştir.yaşadıkları sokaklara kadar inmiş,bakkal rıza,bakkal orhan gibi ajanlar atamıştır.anneler gününde,babalar gününde gizlice matbaaya sızmış,sakızların içinden çıkan kağıtlara ''bugün anneler günü,hadi ananın kafasına terlik fırlat'' , ''bugün babalar günü,hadi ceplerindeki paraları al'' gibi günün anlam ve önemini belirten yazılar yazmış; bu özel cikletlerin de o seçilmiş çocukların ellerine geçmesini sağlamıştır.

anneler gününde tek tek bu evlerin kapılarını dinlemiş,toplamda 32 zevk sigarası içmiştir.babalar gününde babasının zarar ettiği yaşta olan insanlara açtıkları tazminat kadar zarar ettirmiştir.son olarak keloğlan sakızlarını ateşe veren ayla t., en son ilkokulda kendisine ilgi duyan,olaydan sonra kendisinden soğuyan ve bir daha göz göze gelemediği dombili necatinin evine nanik yaparak kaçarken görülmüştür.

2 gelişine vur!:

Adsız dedi ki...

yazık olmuş aylaya, keloğlan sakızına o yazıyı yazma cesaretini bulan arkadaşı da ayrıca tebrik etmek lazım, kimbilir nerelere neler yazmaya devam etti...

kült ablası dedi ki...

kesinlikle!

Yorum Gönder

haydi hep beraber dünyayı kurtaralım böbeem!
⎝⏠⏝⏠⎠